Одностороння світлова вивіска

Світлові короби з лицьовою панеллю з листового матеріалу

Світлові короби - один з найпомітніших і привабливих видів зовнішньої реклами. За критерієм «вартість - ефективність» світлові короби не мають собі рівних серед інших об'єктів зовнішньої реклами. Яскравий, що притягає погляди клієнтів, світловий короб є одним з найбільш дієвих способів залучення уваги. Завдяки невисоким витратам по виготовленню, зручності в обслуговуванні і помітності, світлові короби є невід'ємною частиною успішної рекламної кампанії.

  • Лицьова панель

Виготовляється з будь-якого листового матеріалу: сотового полікарбонату, полістиролу, оргскла або акрилового скла. За всіма параметрами - міцності, світлопроникненню, терміну експлуатації - панелі з листового матеріалу є найкращим вибором при виготовленні світлових коробів. Однак, якщо розмір світлового короба перевершує розміри листа матеріалу, з якого повинна бути виготовлена його лицьова панель, на поверхні короба неминуче з'являються стики. Використання спеціальних стикувальних профілів, мистецтво і досвід виробників короба дозволяють в значній мірі подолати цей недолік. У тих випадках, коли наявність стиків на лицьовій поверхні абсолютно неприйнятна, виготовляють світловий короб з банерної лицьовою панеллю.

Світлова одностороння вивіска
Світлова одностороння вивіска

Для нанесення зображення на лицьову панель короба використовується два основні методи: аплікація з вінілової світлопропускної плівки або повнокольоровий друк на самоклеючій плівці. Перший метод застосовується, якщо зображення містить написи (текст), прості графічні елементи з чіткими кордонами, нескладні логотипи. Якщо ж макет лицьової панелі світлового короба включає в себе фон з плавними переходами кольорів, фотографічні зображення, складні або кольоронасичені графічні елементи, необхідно використовувати другий спосіб нанесення зображення - повнокольоровий друк. У будь-якому випадку, питання про використання того чи іншого способу нанесення зображення вирішується менеджером рекламної фірми і Замовником вже після остаточного затвердження макету.

  • Бічна поверхня

Не менш важливою деталлю світлового короба є його бічна поверхня. Завжди слід враховувати, що бокова поверхня відкрита поглядам перехожих точно так же, як і лицьова панель Вашого світлового короба. Як часто доводиться бачити на вулицях нашого міста чудові світлові короби, все враження від яких псують огидно виготовлені боковини! Тому потрібно пам'ятати, що бокова поверхня - це таке ж «обличчя» короба, як і його лицьова панель!

Світлова одностороння вивіска
Світлова одностороння вивіска

Існують два основних способи виготовлення бічних поверхонь світлового короба:

  • З прокатанного цинкового листа. За допомогою спеціального прокатного верстата виготовляють П-подібний (в перетині) профіль з оцинкованого заліза товщиною 0,5-1,0 мм. Секція потрібної довжини забарвлюється або обклеюється самоклеючою плівкою для отримання бажаного кольору бічної поверхні. Отриманий профіль кріпиться до каркасу світлового короба саморізами, болтами або заклепками.
  • З готових рекламних профілів. У цьому випадку використовується алюмінієвий або пластиковий профіль, виготовлений промислово. Зазвичай при виготовленні світлових коробів застосовуються профілі з наступною стандартною шириною: 90 мм, 130 мм або 180 мм. Очевидно, що в даному випадку ширина профілю визначає загальну товщину короби. Короби з товщиною менш 90мм - т.зв. надтонкі світлові короби - виготовляються за особливою технологією і в даному розділі не розглядаються.

Готові рекламні профілі можуть фарбуватися або обклеюватися самоклеючою плівкою, так само як і профілі з прокатанного цинкового листа. Зазвичай готові профілі з алюмінію застосовуються для вуличних світлових коробів, а профілі з пластику - для інтер'єрних, тобто знаходяться всередині приміщення. З одного боку, це пов'язано з тим, що алюміній забезпечує більшу міцність і довговічність конструкції, що важливо для вуличної експлуатації світлового короба. Інша причина - кращий зовнішній вигляд пластикових профілів, що особливо важливо для інтер'єрної реклами.

Вивіска одностороння світлова
Вивіска одностороння світлова

Завершуючи даний пункт, необхідно відзначити деякі важливі переваги використання готових рекламних профілів для виготовлення бічної поверхні світлового короба в порівнянні з профілями з прокатанного цинкового листа. Це, в першу чергу, велика міцність і жорсткість конструкції світлового короба. По-друге - а для Замовника, навіть по-перше! - боковини з готового профілю виходять більш красивими, естетично привабливими для потенційних клієнтів. Додатковим плюсом до зовнішнього вигляду короба, є те, що для кріплення погонного метра готового профілю потрібно менше кріпильних елементів (саморізів, болтів і т.п.), ніж для кріплення профілю з прокатанного оцинкованого листа. Згадайте, як псують зовнішній вигляд короба численні головки болтів, розкидані то тут, то там по його бічній поверхні! Нарешті, вироби з готових рекламних профілів довше зберігають первинний зовнішній вигляд і закладені експлуатаційні характеристики, що також важливо для Замовника - нікому не потрібний світловий короб на півроку!

  • Задня стінка

Ця частина короба виконує два важливі конструктивні завдання. По-перше, - як і випливає з назви! - вона закриває короб ззаду. По-друге, до задньої стінки додатково кріпляться лампи, підсвічується короб (основні вузли кріплення ламп зазвичай розташовані на каркасі короби). Як правило, задня стінка виготовляється з оцинкованого заліза товщиною 0.5 - 1.0 мм.

Світлова одностороння вивіска
Світлова одностороння вивіска

Для поліпшення засвічення короба внутрішня поверхня задньої стінки може обклеюватися білою або срібною самоклеючою плівкою. При цьому збільшується віддзеркалення світла від задньої стінки світлового короба, і світіння короба стає яскравішим і рівномірним, без збільшення кількості ламп в коробі.

  • Каркас

Є основою, «скелетом» світлового короба. Правильно спроектований і якісно виготовлений силовий каркас ПОМІТНО продовжує термін служби світлового короба. Для виготовлення каркасів світлових коробів традиційно застосовується сталевий бокс (труба з квадратним перетином) різної розмірності. Основний спосіб збирання елементів каркаса - зварювання, іноді використовуються додаткові з'єднання за допомогою болтів.

  • Лампи підсвітки

Здавалося б - що може бути особливого в лампі? Тим часом, в залежності від необхідної яскравості підсвічування, вартість ламп може становити до половини вартості матеріалів, з яких буде виготовлений світловий короб! Причому це якраз той випадок, коли непотрібна економія відразу кидається в очі. Нерідко трапляється бачити на вулицях міста світлові короби, які чудово виглядають днем і жахливо - вночі, в темний час доби, через економію на звичайних лампах підсвітки. Темні, не засвічені ділянки лицьових панелей, тьмяні або зовсім не палаючі лампи - головні вороги гарного, якісного світлового короба.

Вивіска одностороння світлова
Вивіска одностороння світлова

В абсолютній більшості випадків для підсвічування світлових коробів застосовують люмінесцентні лампи (іноді їх ще називають люмінесцентними лампами денного світла або люмінесцентними лампами підвищеної яскравості). Залежно від загальної конфігурації і розмірів коробу лампи в ньому можуть розташовуватися як горизонтально, так і вертикально. Однак при будь-якому розташуванні ламп відстань між сусідніми лампами не повинна перевищувати 200 мм. Якщо ця умова не виконана, неможливо гарантувати рівномірне засвічення лицьовій панелі короба. Необхідно також пам'ятати, що мінімальний розмір прямої люмінесцентної лампи - 500 мм. Тому, для виготовлення коробів з розміром менше ніж 500мм * 500мм необхідно використовувати інші джерела підсвічування.

Дуже добре виглядають світлові короби, підсвічені неоном. Як джерела підсвічування в таких коробах використовуються неонові трубки. Добре відомо, що жоден з відомих джерел світла не може зрівнятися з неоном по яскравості і рівномірності світіння. До того ж, неоновій трубці може бути додана практично будь-яка форма. Це особливо важливо при виготовленні нестандартних світлових коробів. Серйозним технічним недоліком неонового підсвічування є більш високе енергоспоживання при експлуатації світлового короба. Ну і, нарешті, - підсвічування неоновими трубками обійдеться Замовнику дорожче люмінесцентних ламп! Таким чином, неонова підсвітка - це своєрідний варіант-люкс, варіант VIP, більш красивий і яскравий, але і більш дорогий у виробництві і експлуатації.

Світлова одностороння вивіска
Світлова одностороння вивіска

Отже, ми послідовно розглянули основні елементи конструкції світлового короба. Чи означає це, що ними все і обмежується? Звичайно ж ні! Адже фантазія дизайнерів і технічні можливості досвідчених і кваліфікованих виробничників практично не обмежені. Однак це тема зовсім іншого розділу ...

Світлові короби з лицьовою панеллю з банерній тканині

Як уже згадувалося вище, стики на лицьовій поверхні короба - основний недолік світлових коробів з лицьовою панеллю з листових матеріалів. Однак цей недолік можна подолати, якщо замінити листову лицьову панель полотном з світлопропускаючої банерної тканини. При цьому зображення на полотно наноситься за допомогою повноколірного друку (дозвіл 360 dpi - 1400 dpi), тому немає практично ніяких обмежень по складності зображення. Отримане полотно натягується на каркас світлового короба як на просторову раму. Всі інші елементи світлового короба такі ж, як і для коробів з листовою лицьовою панеллю. Єдиною відмінністю є те, що для виготовлення бічної поверхні баннерного короба МОЖНА використовувати готові алюмінієві або пластикові профілі (цьому перешкоджає конструкція готових профілів). Тому для відбортовки світлових коробів з лицьовою панеллю з банерній тканині застосовують саморобні профілі з прокатанного оцинкованого заліза або алюмінію.

У висновку, слід зазначити, що в даний час короби з лицьовою панеллю з банерної тканини стали фактично стандартом у виготовленні великих ** світлових коробів і вивісок. 

G Analytics МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
сайт сделан компанией студии веб дизайна